Komenda Wojewódzka
PSP w Gdańsku

XX Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim

W dniach 5-7 września 2014 roku w rejonie Szczelińca Wielkiego w Górach Stołowych reprezentacja Województwa Pomorskiego w składzie:
•    mł. bryg. Andrzej Mazur,
•    mł. bryg. Tomasz Zwoliński,
•    asp. Tomasz Rozgoński,
•    sekc. Artur Piechowski (zawodnik rezerwowy)

zajęli I miejsce w klasyfikacji generalnej XX Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim w Karłowie, gdzie wśród 22 zespołów udział wzięli również ratownicy z innych służb m.in. GOPR, TOPR.
Ratownicy wysokościowi z KM PSP w Gdyni startują w w/w zawodach od wielu lat odnosząc znaczące sukcesy. Tegoroczne zwycięstwo jest tym cenniejsze, że zostało odniesione z przewagą ponad 9 minut nad drugą drużyną.
Zawody polegały na pokonaniu przez trzyosobowy zespół trasy biegu terenowego o długości ok. 5 km w górskim masywie Szczelińca Wielkiego, na której umieszczono elementy techniczne, alpinistyczne i taternickie stosowane w ratownictwie górskim. Pokonanie trasy naszej drużynie zajęło 1 godz. 57 sek.