Komenda Wojewódzka
PSP w Gdańsku

XXII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ WE WSPINANIU PRZY UŻYCIU DRABINY HAKOWEJ

9 grudnia 2016 r. reprezentacja woj. pomorskiego wzięła udział w „XXII międzynarodowym turnieju we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów". Zawody zostały rozegrane w hali sportowej Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie.

Do rywalizacji przystąpiło 86 zawodników z 15 reprezentacji. Do ostatniego biegu decydowały się losy turnieju. Ostatecznie wygrał Tobiasz Klama z woj. śląskiego z czasem 14,54s. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego z czasem 14,66s. Trzecie miejsce zajął Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego z czasem 14,71s. Dobre wyniki osiągnęli także nasi reprezentanci: Bartłomiej Kandybowicz - 16,19s (17 miejsce), Damian Wenta - 16,27s (18 miejsce), Radosław Cyrson - 16,38s (23 miejsce), Radosław Stenka - 16,62s (27 miejsce). Zawody były ostatnimi w tym roku zaliczanymi do klasyfikacji o Puchar Komendanta Głównego PSP. W czołowej dziesiątce znalazło się dwóch naszych reprezentantów, czwarte miejsce wywalczył Mirosław Cyrson, natomiast na szóstym miejscu został sklasyfikowany Damian Wenta.

Tekst, foto: st. kpt. Mirosław Cyrson